Piotr Maćkiewicz

piotr@noom-arch.pl

Architekt, specjalizujący się w używaniu naturalnych materiałów w budownictwie

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ukończyłem kierunek Architektura i Urbanistyka w 2012 r. Interesuje mnie architektura inspirowana społecznymi potrzebami. Specjalizuję się w wykorzystywaniu naturalnych, niskoprzetworzonych materiałów w budownictwie. Jestem również trenerem naturalnego tynkowania.

Podczas studiów byłem aktywnym członkiem kół naukowych. Jednym z nich było koło malarsko – rzeźbiarskie Dedal. Jako jego członek wystawiałem swoje prace rzeźbiarskie w Palmiarni Poznańskiej pod nazwą “Natura i Architektura” oraz uczestniczyłem w warsztatach rzeźbiarskich w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Jako członek Stowarzyszenia Wędrownych Architektów brałem udział w wielu interesujących projektach takich jak: PrzedSzkole Architektury 2015 (prowadziłem warsztaty dla młodzieŻy licealnej, wspólne wymyślanie pomysłów na szkolny dziedziniec oraz późniejsza realizacja razem z uczniami), Odmień swoje podwórko 2012 (rewitalizacja podwórek starych kamienic w poznaniu, warsztaty z mieszkańcami), Odmień swoje podwórko 2011 (warsztaty z dziećmi ze szkoły podstawowej, realizacja siedzisk na dziedzińcu szkolnym inspirowanych pomysŁami uczniów), Zmysły do ataku! 2010 r. (warsztaty z dziećmi z terenów powodziowych). W 2011 r. odbyłem 3-miesięczne praktyki architektoniczne w biurze Zvi Hecker Architect w Berlinie.

Na moje doświadczenie architektoniczne skŁada się praca nad różnymi tematami, głównie mieszkalne lub rekreacyjne. Oprócz projektowania dla indywidualnych klientów, pracowałem również jako kierownik budowy w ekskluzywnym butikowym hotelu Zanzi Resort na Zanzibarze. Byłem tam odpowiedzialny za nadzór i zapewnienie pracy zespołowi ok 20 lokalnych wykonawców, podczas rozbudowy hotelu o nowo część African Eco Villas. Poza tym prowadziłem warsztaty z naturalnego budownictwa w Kontener Art w Poznaniu 2014 r., oraz na festiwalach: European Strawbale Gathering w 2013 w Łodzi, Malta Festival 2014 w Poznaniu, Opener festival 2015 r. i 2016 r. w Gdyni, Studio Zduny w 2015 r. w Zdunach, Woodstock festival 2016 w Kostrzynie nad Odrą.

Od 2014 r. jestem członkiem OSBN (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego), zrzeszające profesjonalistów zajmujących się naturalnym budownictwem.